محل تبلیغات شما
نگاهی بررمان"هرابال یعنی تمام کتابهای خمیرشدۀ دنیا"نوشتۀ نرگس مقدسیان

هادی غلام دوست

به تازگی کتاب هرابال یعنی تمام کتابهای خمیر شده ی دنیا»، از نرگس مقدّسیان، توسط انتشارات ارنواز به تیراژ 1000 نسخه منتشر شده است. این کتاب چاپ اوّل است، در سی فصل نوشته شده و  166 صفحه دارد. پیش تر از این بانوی نویسنده، یک مجموعه داستان کوتاه پشت تصویر مرد» و یک رمان با عنوان خوشه های آقاقیا» چاپ شده بود.

دوستی دارم که بیش از 50 سال است که با کتاب هایش زندگی می کند. کتاب هایی که به جانش بسته است. و اکنون قید هرچه را که روزی جان و جهانش بود، زده و آن ها را یک جا برای فروش گذاشته است و می گوید: کتاب هایم را گذاشته ام برای فروش! لااقل پولش مرحم زخمم می شود! بعد از مرگم معلوم نیست چه بلایی بر سرشان بیاید! بچّه هایم که توجّهی به آن ندارند، تا چه رسد به دیگران!

احمد محمود درمصاحبه ای گفته بود: اگر دو باره زندگی را از سر بگیرم، فکر نکنم دیگر دنبال نویسندگی بروم. یک کاری پیدا می کنم و زندگی می کنم. ( نقل به مضمون)

ماهنامه ی تجربه یاداشتی داشت تحت عنوان مردن در خانه سوخته» که در آن از مرگ محمود گلابدره ای می گفت: مرگ سید محمود گلابدره ای در سن 73 سالگی اتفاق افتاد. مرگی تلخ و در حالتی که او در اوج فقر و تنگ دستی روزگار می گذراند. چند عکس که عکاس مهرنیوز از محل زندگی او روی خروجی گذاشت بُهت بسیاری از نویسنده گان و مخاطبان ادبیات ایران را دو چندان کرد، پیرمرد در خانه ای سوخته، کنج اتاقی بدونِ امکانات در میگون در حوالی تهران زندگی می کرد.(شهریور91 شماره 15)

صدای له شدگان/یادداشتی بر " غریبه ها و پسرک بومی" از احمد محمود /نرگس مقدسیان/ مجلۀ دیلمان

روایتی امروزین از اساطیر/نرگس مقدسیان / مجله ی دیلمان

به کجا می رویم؟/ نیم نگاهی به وضعیت داستان نویسی امروز ایران/ نرگس مقدسیان

زندگی ,یک ,کتاب ,ای ,محمود ,ی ,زندگی می ,برای فروش ,غلام دوست ,در خانه ,محمود گلابدره

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خاطرات شخصی من از تجربیات سفرهایم دستگاه عرق گیری آبندی شده